Skip to main content
University of Texas at Austin
University Interscholastic League Logo
University Interscholastic League Logo

One-Act Play Bi-District Meet Information

Conference 1A

Conference 1A - Region I
Area Bi-District Districts Date Site Contest Manager Adjudicator(s)
Area 1 A 1, 2 Mar 28, 2019 Miami HS
800 Warrior Way
Miami, TX 79059
Billy Boone
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (806) 834-1833
Cell: (806) 336-4588
Renee Clark, Denise Verner Green, Terry Lewis
Area 1 B 3, 4 Mar 28, 2019 Vega HS
200 Longhorn
Vega, Tx 79092
Judi Barber
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (806) 235-3719
Cell: (806) 654-6170
A. Ray Newberg
Area 2 A 5, 6 Mar 23, 2019 Post ISD Auditorium
211 S Ave M
Post, Tx 79356
Tim Tatum
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (806) 549-7175
Cell: (806) 549-7175
Sherran Geistmann, Amber Langhanning, Karyn Brown
Area 2 B 7, 8 Mar 26, 2019 Post Auditorium
211 S Ave M
Post, Texas 79356
Tim Tatum
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (806) 549-7175
Cell: (806) 549-7175
Stephen Crandall, Terri Tidwell, Karyn Brown
Conference 1A - Region II
Area Bi-District Districts Date Site Contest Manager Adjudicator(s)
Area 1 A 9, 10 Mar 27, 2019 Fort Stockton HS
1200 West 17th St
Fort Stockton, Texas 79735
Linda Foster
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (325) 451-0020
Cell: (325) 451-0020
Ashley Myer, Michael Haley, Jamison Henninger
Area 1 B 11, 12 Mar 27, 2019 Sterling City HS
Box 786
Sterling City, Texas 76951
Wendy Justiss
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (325) 378-5821
Cell: (325) 226-2305
Renee Buchanan, Terri Tidwell, Hope Hargrove
Area 2 A 13, 14 Mar 21, 2019 Westbrook HS
102 Bertner P.O. Box 99
Westbrook, Texas 79565
Bobby Robinson
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (325) 280-0035
Cell: (325) 280-0035
Kathy Harvey, Susan McCarson, Michael Burnett
Area 2 B 15, 16 Mar 23, 2019 Guthrie CISD
301 Jaguar Lane
Guthrie, TX 79236
Bobby Robinson
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (325) 280-0035
Cell: (325) 280-0035
Jerry Cotton
Conference 1A - Region III
Area Bi-District Districts Date Site Contest Manager Adjudicator(s)
Area 1 A 17, 18 Mar 22, 2019 Hamilton HS
400 S College St
Hamilton, Texas 76531
Patricia Roberson
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (254) 722-5767
Cell: (254) 722-5767
Troy Tinney, Sandra Mullenax, Jerry Ayers
Area 1 B 19, 20 April TBA
Area 2 A 21, 22 Mar 28, 2019 Jacksboro MS
817 W. Belknap Street
Jacksboro, TX 76458
Diane Cody
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (940) 507-1092
Cell: (940) 507-1092
David Crawford, Mariana Meaders, Laura Grayson
Area 2 B 23, 24 Mar 26, 2019 Paris Junior College
2400 Clarksville Street
Paris, TX 75462
Glenna Preston
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (903) 517-4824
Cell: (903) 517-4824
Alison Trapp
Conference 1A - Region IV
Area Bi-District Districts Date Site Contest Manager Adjudicator(s)
Area 1 A 25, 26 Mar 21, 2019 Hillsboro HS
1600 Abbott Ave.
Hillsboro, TX 76645
Glenda Gregory
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (254) 582-4100
Cell: (903) 288-0756
Tracy Jordan
Area 1 B 27, 28 Mar 21, 2019 Abbott ISD
219 S. 1st
Abbott, TX 76705
Terry Timmons
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (254) 580-2228
Adam Zarowski
Area 2 A 29, 30 Mar 26, 2019 Wilhelm Center for Performing Arts
1401 Cedar St
Bastrop, Texas 78602
Jacob Layton
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (956) 607-6328
Cell: (956) 607-6328
Cynthia Ogden
Area 2 B 31, 32 Mar 23, 2019 Tate Auditorium-Southwest Texas Junior College
2401 Garner Field Rd
Uvalde, TX 78801
Roslyn Houghton
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (830) 285-3045
Cell: (830) 285-3045
Jacque Wyatt, Bernadette Egly, Ronald Watson

Conference 2A

Conference 2A - Region I
Area Bi-District Districts Date Site Contest Manager Adjudicator(s)
Area 1 A 1, 2 Mar 21, 2019 West Texas HS
600 Stewart
Stinnett, TX 79083
Margaret Parsons
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (806) 922-7425
Cell: (806) 922-7425
Cindy Callaham, Scott Mills, Alicia Goodman
Area 1 B 3, 4 Mar 22, 2019 Post ISD Auditorium
211 South Avenue M
Post, Texas 79356
Angela Verner
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: 432-967-7260
Rebecca Osborne, Amber Langhanning, Stephen Crandal
Area 2 A 5, 6 Mar 28, 2019 Sundown HS
700 School St PO Box 1110
Sundown, TX 79372
United States
Brent Evans
700 School St PO Box 1110
Sundown, tx 79372
United States

.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (806) 229-3021
Cell: (806) 893-5879
Stephen Crandall, Alicia Goodman, Janeen Patterson
Area 2 B 7, 8 Mar 27, 2019 Eldorado HS
205 W Fields
Eldorado, TX 76936
Lindsey Parker
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (325) 853-2514
Cell: (325) 234-6974
Trey Foster, Nancy Jo Humfeld, Darlyne Ervin
Conference 2A - Region II
Area Bi-District Districts Date Site Contest Manager Adjudicator(s)
Area 1 A 9, 10 Mar 23, 2019 Graham Memorial Auditorium
628 Third Street
Graham, TX 76450
Diane Cody
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (940) 507-1092
Cell: (940) 507-1092
Bronwyn Sullenberger, Cynthia SoRelle, Royal Brantley
Area 1 B 11, 12 Mar 21, 2019 North Central Texas College
1525 W. California Street
Gainesville, Texas 76240
Thom Talbott
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (940) 231-7771
Cell: (940) 231-7771
Cheryl Lowber, Amberly Ferrell-Tanner, Jeffrey Smith
Area 2 A 13, 14 Mar 28, 2019 Paris Junior College
2400 Clarksville St
Paris, TX 75460
Glenna Preston
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (903) 517-4824
Cell: (903) 517-4824
Lisa Hale, Ginger Gilbert-Matthews, John Spanko
Area 2 B 15, 16 Mar 23, 2019 Union Grove HS
11377 Union Grove Rd
Gladewater, TX 75647
Kari McKenzie
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (903) 918-2396
Cell: (903) 918-2396
Amy Dawson, Brooke Riley, William Walker
Conference 2A - Region III
Area Bi-District Districts Date Site Contest Manager Adjudicator(s)
Area 1 A 17, 18 Mar 20, 2019 Temple Cultural Activities Center (CAC)
3011 N. 3rd Street
Temple, TX 76501
Tami Burch
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (254) 486-2381
Cell: (254) 644-1821
Molly Karrasch, Rod Caspers, Heather Williams
Area 1 B 19, 20 Mar 23, 2019 Teague HS
420 Loop 255
Teague, Texas 75860
Mary Sue Smith
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (254) 739-2403
Cell: (903) 879-6851
Phillip Taylor, Kelly Russell, Kelly Parker
Area 2 A 21, 22 Mar 25, 2019 Panola College
1109 W. Panola
Carthage, TX 75633
Karen King
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (903) 693-2064
Cell: (254) 205-1253
Mandy Epley, Candice Koern, Katy Menges
Area 2 B 23, 24 Mar 26, 2019 Sabine Pass HS
5641 S. Gulfway
Sabine Pass, TX 77655
Andrew Bates
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (409) 971-2321
Cell: (409) 697-0304
Kim Himes, Norma Jo Thomas, Michael Harlan
Conference 2A - Region IV
Area Bi-District Districts Date Site Contest Manager Adjudicator(s)
Area 1 B 27, 28 Mar 22, 2019 Kerrville-Tivy HS
3250 Loop 534
Kerrville, TX 78028
Kathy Walker
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (325) 214-0680
Cell: (325) 214-0680
Jim Mammarella, Kelsey Kling, Molly Karrasch
Area 2 A 29, 30 Mar 27, 2019 Rice Consolidated High School
1095 Raider Dr.
Altair, Texas 77984
Trey Lawrence
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (361) 594-3121
Cell: (361) 798-0015
Greg Mclarty

Conference 3A

Conference 3A - Region I
Area Bi-District Districts Date Site Contest Manager Adjudicator(s)
Area 1 A 1, 2 Mar 23, 2019 Randall HS
5800 Attebury Drive
Amarillo, Texas 79118

Download the Information Packet
Lou Lindsey
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: 806-891-4811
Jill Ludington, Peg Lovett, Jim Rambo
Area 1 B 3, 4 Mar 27, 2019 Angelo State University


Download the Information Packet
Lou Lindsey
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (806) 891-4811
Cell: (806) 891-4811
Bill Doll, Jack Cody, Shari B. Davis
Area 2 A 5, 6 Mar 20, 2019 Abilene-Wylie HS


Download the Information Packet
Lou Lindsey
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: 806-891-4811
Shari B Davis, Marion Castleberry, Terri Castleberry
Area 2 B 7, 8 Mar 22, 2019 Graham Memorial Auditorium
628 Third Street
Graham, TX 76450
Diane Cody
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (940) 507-1092
Cell: (940) 507-1092
Royal Brantley, Bronwyn Sullenberger, Cynthia SoRelle
Conference 3A - Region II
Area Bi-District Districts Date Site Contest Manager Adjudicator(s)
Area 1 A 9, 10 Mar 22, 2019 Grayson College
6101 Grayson Drive Hwy 691
Denison, Texas 75020
Alison Trapp
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (903) 463-8609
Cell: (940) 594-0172
Aaron Adair
Area 1 B 11, 12 Mar 23, 2019 Conrad HS
7502 Fair Oaks Avenue
Dallas, TX 75231
Mary Ann White
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (214) 681-7331
Cell: (214) 681-7231
Gregory Arp, Rod Caspers, Dustina Reasons-Thomas
Area 2 A 13, 15 Mar 23, 2019 Pleasant Grove HS PAC
5406 McKnight Road
Texarkana, Texas 75503
Debby Sutton
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (903) 244-8741
Cell: (903) 244-8741
Micah Goodding, Melissa McMillian-Cunningham, Missey Head
Area 2 B 14, 16 Mar 21, 2019 Winona HS
611 Wildcat Drive
Winona, TX 75792
Penny Burdette
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (903) 202-5001
Cell: (903) 530-6755
Michael Ward, Melissa McMillan-Cunningham, William Walker
Conference 3A - Region III
Area Bi-District Districts Date Site Contest Manager Adjudicator(s)
Area 1 A 17, 18 Mar 22, 2019 Corsicana HS
3701 TX-22
Corsicana, TX 75110
Kelly Parker
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (254) 299-8177
Cell: (254) 424-2025
Perry Crafton, Lisa Hale, Mike Schraeder
Area 1 B 19, 20 Mar 28, 2019 Cameron ISD PAC
304 E. 12th St.
Cameron, TX 76520
Mark Pickell
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (512) 415-2748
Cell: (512) 415-2748
Jerry Blake, Rod Caspers, Travis Springfield
Area 2 A 21, 22 Mar 23, 2019 East Chambers HS
234 Buccaneer Drive
Winnie, TX 77665
Debbie Miller
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (409) 233-8221
Cell: (409) 233-8221
Patti Domingue, Scott Vernon, Paul Denman
Area 2 B 23, 24 Mar 23, 2019 Sealy HS
2372 Championship Drive
Sealy, Texas 77474
Erin Moore
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (979) 885-3515
Cell: (979) 627-5327
Rachel Smith, Catherine Huvar, Bradley Nies
Conference 3A - Region IV
Area Bi-District Districts Date Site Contest Manager Adjudicator(s)
Area 1 A 25, 26 Mar 14, 2019 Lago Vista HS
5185 LohmanFord Drive
Lago Vista, Texas 78645
Greta Peterson
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (361) 319-0018
Cell: (361) 319-0018
Robin Robinson, Luis Munoz, Lydia Miller-Wyatt
Area 1 B 27, 30 Mar 28, 2019 Karnes City High School
400 N. TX-123
Karnes City, TX 78118
Danny Friesenhan
700 Happy Haven Road
McQueeny, TX 78123

.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Tommy Pittman, Ross DeLeon, Bernadette Egly

Conference 4A

Conference 4A - Region I
Area Bi-District Districts Date Site Contest Manager Adjudicator(s)
Area 1 A 1, 2 Mar 28, 2019 Canutillo HS PAC
6675 Desert BLVD
El Paso, Texas 79932
Richard Jeffery
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (915) 345-0280
Cell: (915) 345-0280
Freddy Buckner, Norma Thomas, Christy Collard
Area 1 B 3, 4 Mar 28, 2019 Estacado HS
1504 East Itasca
Lubbock, TX 79403
Karen Ray
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (806) 778-2275
Cell: (806) 778-2275
Kathy Harvey, Terry Marrs, Beverly Murray
Area 2 A 5, 6 Mar 26, 2019 Wylie PAC
4502 Antilley Rd
Abilene, Tx 79606
Katie Spence
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (325) 436-9922
Cell: (325) 436-9922
Missy Arnold, Larry Mathis, Greg Arp
Area 2 B 7, 8 Mar 25, 2019 Brownwood HS
2100 Slayden St
Brownwood, Texas 76801
Billie Harvey
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (325) 752-6822
Cell: (325) 669-3992
Melissa Green, Robert Straus, Roxy Sherwood
Conference 4A - Region II
Area Bi-District Districts Date Site Contest Manager Adjudicator(s)
Area 1 A 9, 10 Mar 26, 2019 I.M. Terrell Academy for STEM and VPA
1411 I.M. Terrell Way
Fort Worth, TX 76102
Norma Burks
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (817) 223-5136
Cell: (817) 223-5136
Troy Tinnet, Chuck Roe, Krin Perry
Area 1 B 11, 12 Mar 19, 2019 Denison HS
4200 N. State Hwy 91
Denison, TX 75020
Amy Jordan
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (903) 462-7650
Cell: (903) 818-0432
Angi Burns, Becky Fredrickson, Gregory Arp
Area 2 A 13, 14 Mar 26, 2019 Mabank HS
310 Market Street
Mabank, Texas 75147
Terry McGonagill
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (903) 285-1933
Cell: (903) 285-1933
Larry Balfe, Angela Porter, Kelly Parker
Area 2 B 15, 16 Mar 19, 2019 Sulphur Springs HS
1200 Connally St
Sulphur Springs, TX 75482
Lesha Woodard
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (806) 445-6120
Cell: (806) 445-6120
Jacob Davis, Robin Robinson, Micah Gooding
Conference 4A - Region III
Area Bi-District Districts Date Site Contest Manager Adjudicator(s)
Area 1 A 17, 18 Mar 26, 2019 Alvarado HS
1301 S. Parkway
Alvarado, TX 76009
Diane Cody
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (940) 507-1092
Cell: (940) 507-1092
Eric Lee, R. Scott Allen, Lisa Hale
Area 1 B 19, 20 Mar 20, 2019 Palestine HS
1600 Texas Loop 256
Palestine, TX 75801
Teresa Ragland
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (936) 404-7066
Cell: (936) 404-7066
David Crawford, Micah Goodding, Melissa McMillan-Cunningham
Area 2 A 21, 22 Mar 28, 2019 Atascocita HS
13300 Will Clayton Parkway
Humble, Texas 77346
Brian Kroeger
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (281) 687-7639
Cell: (281) 687-7639
Franck Chuter, Debra Schultz, Kim Hines
Area 2 B 23, 24 Mar 27, 2019 Yates HS
3703 Sampson
Houston, TX 77004
Bryant Bowie
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (832) 512-9951
Cell: (832) 512-9951
Yvonne Dupree, Freddie Buckner, Joi Hughes
Conference 4A - Region IV
Area Bi-District Districts Date Site Contest Manager Adjudicator(s)
Area 1 A 25, 26 Mar 19, 2019 Royal HS
34499 Royal Rd.
Brookshire, Texas 77423
Pam Wilson
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (956) 245-2840
Cell: (956) 245-2840
Cathy Huvar, Jared Berry, Eric Porter
Area 1 B 27, 28 Mar 18, 2019 Liberty Hill HS
16500 West Highway 29
Liberty Hill, TX 78642
Cheryl Painter
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (512) 825-5747
Cell: (512) 656-0345
Michael Avila, Melissa Green, Kim Frederick
Area 2 A 29, 30 Mar 27, 2019 Carrizo Springs HS
286 FM 1557
Carrizo Spring, Texas 78834
Ezekiel Morgan
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (832) 541-9335
Cell: (832) 541-9335
Phillip Taylor, Jim Mammarella, Michelle Howard-Schwind

Conference 5A

Conference 5A - Region I
Area Bi-District Districts Date Site Contest Manager Adjudicator(s)
Area 1 A 1, 2 Mar 26, 2019 Canutillo HS
6675 South Desert Blvd
El Paso, TX 79932
Gail Manago
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (915) 230-3518
Cell: (915) 241-6399
Terry Lewis, Jonathan Marks, James Bush
Area 1 B 3, 4 Mar 27, 2019 Estacado HS
1504 East Itasca
Lubbock, Tx 79403
Karen Ray
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (806) 778-2275
Cell: (806) 778-2275
Terry Marrs, Kathy Harvey, Beverly Murray
Area 2 A 5, 6 Mar 28, 2019 Legacy HS
1263 N. Main St.
Mansfield, Texas 76063
Erin Turek
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (940) 369-1787
Cell: (469) 733-2941
Sharon Kaye Miller, Larry Cure, Mikey Abrams
Area 2 B 7, 8 Mar 26, 2019 Chisholm Trail HS
3100 NW College Drive
Fort Worth, Texas 76179
Erin Turek
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (940) 369-1787
Cell: (469) 733-2941
Barry Yandell, Kim Blann, David Crawford
Conference 5A - Region II
Area Bi-District Districts Date Site Contest Manager Adjudicator(s)
Area 1 A 9, 10 Mar 21, 2019 Lebanon Trail HS
5151 Ohio Dr
Frisco, Texas 75035
Candace Clarke
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (972) 754-9069
Cell: (972) 754-9069
Jerry Cotton, Allana Patterson, Mikey Abrams
Area 1 B 11, 12 Mar 27, 2019 The Colony HS
4301 Blair Oaks Drive
The Colony, Texas 75056

Download the Information Packet
Karen Gossett
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (940) 391-9740
Larry Balfe, Terri Castleberry, H. Russ Brown
Area 2 A 13, 14 Mar 26, 2019 Poteet HS
3300 Poteet Drive
Mesquite, TX 75150
Jess Bentley
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (214) 236-5781
Jill Ludington, Joel Taylor, Mariana Jones-Meadors
Area 2 B 15, 16 Mar 27, 2019 Texas HS
4001 Summerhill Road
Texarkana, TX 75503
Karen King
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (903) 693-2064
Cell: (254) 205-1253
Mark Pickell, Micah Goodding, Jacob Davis
Conference 5A - Region III
Area Bi-District Districts Date Site Contest Manager Adjudicator(s)
Area 1 A 17, 18 Mar 27, 2019 Rouse HS
1222 Raider Way
Leander, TX 78641
Teri Driscoll
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (512) 695-9384
Scott Schumann, Melissa Green, Kelly Parker
Area 1 B 19, 20 Mar 28, 2019 Magnolia HS
2443 FM 1488
Magnolia, TX 77384
Amy Medina
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (254) 760-8685
Cell: (254) 760-7675
Pam WIlson, Philip Taylor, Sammy Green
Area 2 A 21, 22 Mar 28, 2019 Barbers Hill HS
9696 Eagle Dr.
Mont Belvieu, Texas 77580

Download the Information Packet
Scott Vernon
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (713) 894-7162
Perry Crafton, Tim Estelle, Yvonne Phillips-Dupree
Area 2 B 23, 24 Mar 28, 2019 Shadow Creek HS
11850 Broadway St.
Pearland, TX 77584
Blake Minor
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (713) 515-4341
Cell: (713) 515-4341
Allen Otto, Luis Munoz, H. Russ Brown
Conference 5A - Region IV
Area Bi-District Districts Date Site Contest Manager Adjudicator(s)
Area 1 A 25, 26 Mar 28, 2019 Austin ISD PAC
1500 Barbara Jordan Blvd
Austin, Texas 78723
Jacob Layton
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (956) 607-6328
Cell: (956) 607-6328
Cynthia Ogden, Eric Vera, Kristen Rogers
Area 1 B 27, 28 Mar 28, 2019 Highlands HS
3118 Elgin Ave
San Antonio, TX 78210
Nick Robertson
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: 210-885-3405
Cell: 210-885-3405
Rachel Smith, Scott Schuman, George Atkison
Area 2 A 29, 30 Mar 26, 2019 CCISD Auditorium Veterans Memorial HS
3750 Cimarron Blvd
Corpus Christi, Texas 78414
Nancy Pawelek
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (830) 534-6240
Cell: (830) 534-6240
Rachel Smith, Pam Wilson, Larry Carpenter
Area 2 B 31, 32 Mar 20, 2019 Mission Veterans Memorial
700 East Two Mile
Mission, TX 78574
Diane Freeland
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (956) 878-8645
Cell: (956) 878-8645
Ezekiel Morgan, Margaret Valenta-Davis, Jill Ludington

Conference 6A

Conference 6A - Region I
Area Bi-District Districts Date Site Contest Manager Adjudicator(s)
Area 1 A 1, 2 Mar 25, 2019 Pebble Hills HS
14400 Pebble Hills Blvd
El Paso, Texas 79938
Adam Ulloa
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (915) 434-9725
Cell: (915) 329-6003
Alan Deets
Area 1 B 3, 4 Mar 27, 2019 Abilene HS
2800 North 6th
Abilene, TX 79603
Seth Pietsek
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (325) 660-2625
Tracy Jordan, Mark Stringham, James Venhaus
Area 2 A 5, 6 Mar 28, 2019 Timber Creek HS
12350 Timberland Blvd.
Fort Worth, TX 76244
Kati Grimmer
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (817) 744-3010
Cell: (817) 721-4564
Terri Castleberry, Amberly Ferrell-Tanner, Karen King
Area 2 B 7, 8 Mar 28, 2019 South Grand Prairie HS
301 W. Warrior Trail
Grand Prairie, Texas 75052
Larry Wisdom
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (903) 279-5373
Misty Baptiste, Larry Balfe, Joe Brown
Conference 6A - Region II
Area Bi-District Districts Date Site Contest Manager Adjudicator(s)
Area 1 A 9, 10 Mar 28, 2019 McKinney HS
1400 Wilson Creek Pkway
Mckinney, Tx 75069
Karen Gossett
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (940) 391-9740
Cell: (940) 391-9740
Jim Rambo, Cheryl Lowber, Gary Davis
Area 1 B 11, 12 Mar 23, 2019 Longview HS
201 E Tomlinson Pkwy
Longview, TX 75605
Penny Burdette
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (903) 202-5001
Cell: (903) 530-6755
Scott Allen, Karen King, Paul Davis
Area 2 B 15, 16 Mar 28, 2019 Klein Cain HS
10201 Spring Cypress Rd
Houston, TX 77070
Gary Cooper
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (281) 757-5453
Cell: (281) 757-5453
Bronwyn Sullenberger, Eric Lee, Eric Skiles
Conference 6A - Region III
Area Bi-District Districts Date Site Contest Manager Adjudicator(s)
Area 1 A 17, 18 Mar 27, 2019 The Berry Center
8877 Barker Cypress Rd
Cypress, Texas 77433
Frank Chuter
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (281) 630-1465
Cell: (281) 630-1465
Travis Springfield, Allen Otto, Yvonne
Area 1 B 19, 20 Mar 23, 2019 Morton Ranch HS
21000 Franz Road
Katy, Texas 77449
Troy Menn
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (832) 236-6987
Travis Springfield, H. Russ Brown, Jami Hughes
Area 2 A 21, 22 Mar 26, 2019 San Jacinto College- Central
8060 Spencer Highway
Pasadena, Texas 77505
Dr. Jerry Ivins
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (281) 542-2039
Cell: (713) 922-5845
Royal Brantley, Cathy Huvar, Rachel Mattox
Area 2 B 23, 24 Mar 28, 2019 Alief Kerr HS
8150 Howell Sugar Land Rd
Houston, TX 77083
Jay Thomas
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (281) 744-7884
Cell: (281) 744-7884
Curt Meyer, Jared Berry, Ezekiel Morgan
Conference 6A - Region IV
Area Bi-District Districts Date Site Contest Manager Adjudicator(s)
Area 1 A 25, 26 Mar 27, 2019 Clemens HS
1001 Elbel Road
Shertz, Texas 78154
Daryl Fleming
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (512) 353-8719
Cell: (512) 753-9476
Eric Skiles, Robert Hodde, Patti Domingue
Area 1 B 27, 28 Mar 28, 2019 Madison HS
5005 Stahl Rd
San Antonio, TX 78247
Tyler Keyes
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (503) 975-6520
Rod Caspers, R. Scott Allen, William Doll
Area 2 A 29, 30 Mar 26, 2019 United ISD Student Activities Complex Theater
5208 Santa Claudia
Laredo, TX 78043
Karol Batey
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (956) 489-1618
Cell: (956) 489-1618
Luis Munoz, George Adkison, John Ore
Area 2 B 31, 32 Mar 28, 2019 PSJA Early College HS
805 W. Ridge Road
San Juan, TX 78589
Diane Freeland
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Phone: (956) 878-8645
Cell: (956) 878-8645
Rachel Mattox, Bernadette Egly, Suzanne Martin