Skip to main content
University of Texas at Austin
University Interscholastic League Logo
University Interscholastic League Logo

5A CX Qualifiers

District Teams School
1 Gabrielle Franklin, Colin Tipton El Paso Chapin
  Jared Beck, Mateo Grijalva El Paso Buges
2 Eric Gardea, Matthew Gardea Clint Horizon
  Brock Burford, Joseph Frausto El Paso Hanks
3 Gwen Reese, Kate Sauder Lubbock Cooper
  Ester Cohen, Aiden Samarron Amarillo
4 Michael Birdwell, Audrey Schabel Aledo
  Daniel Bunting, Caroline Erb Aledo
5 Katelyn Pasierb, Kathryn Stendebach Mansfield Legacy
  Cammie Beeson, Samantha Byrd Granbury
6 no teams  
     
7 Shahina Chatur, Judy Zhu Colleyville-Heritage
  Brendan Comiskey, Rebecca Vionito Grapevine
8 Britton Ansell, Randon Grimm Justin Northwest
  Celeste Kalmbach, Grant Wooley Denton Braswell
9 Kruthi Kanduri, Rohit Narayan Frisco Independence
  Azin Aneez, Shelby Rayer Frisco Wakeland
10 Andrew Mao, Tajvir Singh Lovejoy
  Vivian Long, Hannah Rodriguez Princeton
11 Andrew Lind, Evan Wang Dallas Highland Park
  Isabella Acosta, Ben Cruickshank Dallas Highland Park
12 Shuron Garner, Kim Gutierrez Dallas: Jefferson
  Kevin Harris, Maria Mejia Dallas: Samuel
13 Elaine Frosch, Paul Shelton Kaufman
  Haley Lindblom, Edgar Mejia Mesquite: Poteet
14 Vivian Bivens, Camryn Carey Joshua
  Cali Keeling, Gabrielle Wood Joshua
15 Connelly Cowan, Taryn Thurman Mount Pleasant
  Zachary Jones, Joshua Smith Lindale
16 Stuart Beal, Fariha Sultana Nacogdoches
  Zachary Stansbery, Thomas Thompson Hallsville
17 Coltrane Drexler, Joseph Garza Pflugerville
  Sarah Raymond, Andrew Wissman Pflugerville Connally
18 Anderson Inman, Cooper Leonard Georgetown
  Victoria Lujan, Aalekh Mehta Georgetown
19 Lars Deutz, Srikar Satish A&M Consolidated
  Casidy Estabrook, Nicholas Morris Waller
20 Cassandra Gilbert, Halle DiValentone Caney Creek
  Asia Kennett, Gabe Uribe Montomery Lake Creek
21 Dakota Emerson, Branden Heng Nederland
  Madison Mesa, Kaylee Myers Mont Belvieu Barbers Hill
22 Emma Heintz, Kostas North Friendswood
  Julian Gonzalez, Marshall Prince Friendswood
23 no teams    
     
     
24 Isabella Gandara, Snehal Kumar Ft Bend Hightower
  Aarna Bhuptani, Ashrita Duvvuli Ft Bend Hightower
25 Danielle Gu, Ian Poe Austin Johnson
  Eshan Manchanda, Dhruv Rutala Austin Johnson
26 Ethan Coffin, Leon Petriu Boerne Champion
  Abigail Allen, Ethan Handley Boerne Champion
27 No certified teams  
     
28 Cole Brown, Ashley Orr Floresville
  Brianna  Barclay, Kylee Hall Medina Valley
29 Vada Janak, Jennifer Xac CC: Tuloso-Midway
  Shreya Komire, Jackeline Zapata CC: Tuloso-Midway
30 Arish Bawani, Richard Waterhouse CC: Ray
  Isaiah Garcia, Laurie Lamas Victoria East
31 Samantha Ceccopieri, Sofia Leal PSJA Southwest
  Natalia Mendiola, Lucas Rodriguez Sharyland
32 Jade Alaniz, Sasha Rivera Edcouch-Elsa
  Abraham Cisneros, Damian Rodriguez Donna