Additional Results

Groups

  1. New Braunfels: Canyon
  2. Southake: Carroll
  3. Katy: Cinco Ranch
  4. Carrollton: Creekview
  5. Harper
  6. Austin: LBJ
  7. Houston: Jordan
  8. Judson
  9. Arlington: Lamar
  10. Leander
  11. Mineola
  12. Plano East
  13. Plano Senior
  14. Plano West
  15. Stephenville
  16. Temple
  17. *Manvel - Group Publicity - Honorable Mention

* Will be exhibited as an outstanding component in a group entry but is not eligible for state honors.

Individual Costume

  1. Arlington, Micaela Sandoval
  2. Arlington: Lamar, Deandra Tan
  3. Arlington: Lamar, Bianca Shiu
  4. Aubrey, Carely Ibarra
  5. NB: Canyon, Jordan Graham
  6. Centerville, Tricia Martin
  7. Kingwood Park, Natalie Jordan
  8. LaGrange, Jessie Neuendorff
  9. Leander, Paisley Timm
  10. Manvel, Phuong-Uyen Truong
  11. Marble Falls, Walker Rowsey
  12. McKinney Boyd, Erica Williams
  13. McNeil, Diana Park
  14. Pflugerville, Elijah Vielma
  15. Plano Senior, Mia Khedairy
  16. Plano West, Meagan Gedney
  17. Rockport-Fulton, Jennifer Wright
  18. Shallowater, Mica McGuire
  19. SA: Southwest, Destiny Portillo
  20. Sudan, Gabriela Estrada
  21. Temple, Samantha Sheffer
  22. Temple, Jennifer Masley
  23. Texas, Kelsey Townsend
  24. Van Vleck, Lacy Johnson
  25. Whitewright, Taylor Peck
  26. Woodville, Frankie Baker

Individual Publicity

  1. Brazosport, Phillip Holler
  2. Burnet, Lee Moran
  3. Carroll, Shelby Gallaway
  4. Creekview, Josh Bledsoe
  5. Daingerfield, Sydney Spann
  6. El Campo, Ben Crumley
  7. El Campo, Caleen Mauch
  8. Jordan, Geneisha Small
  9. Judson, Josh Samaniego
  10. Leander, Kellen Casey
  11. Tyler: Lee, Taylor McCaslin
  12. McKinney Boyd, Arielle Trankle
  13. Plano Senior, Lizzie Minor
  14. Plano West, Priya Fremerman
  15. Plano West, Natalie Rinehart
  16. Slidell, Trent Myers
  17. Steele, Logan Schumann
  18. Stephenville, Miranda Priddy
  19. Temple, Alison Clifton

Individual Set

  1. Arlington, Katharine Hinson
  2. Aubrey, Matt Robbins
  3. Carnegie Vanguard, Shannon Perry
  4. Carroll, Jay Bedrich
  5. Center Point , Sloan Frierson
  6. Cinco Ranch, Kenny Loveall
  7. El Paso: Eastwood, Aria Farnam
  8. Hays, Silas Brown
  9. Austin:LBJ, Jarim Cardenas
  10. Houston: Jordan, Corey Lewis
  11. Judson, Tori Golka
  12. Kingwood Park, Chris Ringeisen
  13. McKinney Boyd, Samantha Hirt
  14. Marble Falls, Cotton Spurlock
  15. Mt. Pleasant, Edwin Delariva
  16. Plano East, William Smith
  17. Plano Senior, Ethan Hartman
  18. Plano West, Amanda Wagner
  19. Plano West, Cullen Ketter
  20. Slidell, Kyle Oney
  21. Stephenville, Becca Hall
  22. Temple, James Roeder
  23. Temple, Tyler Winkler
  24. Texas, John Melde
UNIVERSITY INTERSCHOLASTIC LEAGUE
1701 Manor Road, Austin, TX 78722
Tel: (512) 471-5883 | Fax: (512) 471-5908