Team
1. Booker (829) - Deryenda McQuitty, Lisa Godino, Shari Barton, Angela Godino, Rhonda Vaughn
2. Flatonia (843) - Cecilia Garbada, Pam Vecera, Shawna Mica, Jan Wetjen, Michelle Ferek
3. Iraan (913) - Lacy Miller, Lyrissa Barnett, Susanne Franks, Amy Richardson, Theresa Bowerman.
Individual Medalists
1. Cecilia Garbada, Flatonia (164)
2. Kelly Earp, Weinert (186)
3. Pam Vecera, Flatonia (187)
Members of the Conference 1A girls' state champion Booker girls' golf team are Lisa Godina, Rhoda Vaughn, Shari Barton, Angela Godino, Deryonda Mcauitty and Coach Ron Pinckard.
Team
1. Bullard (781) - Pam McDonald, Vivian Rice, Tracy Black, Annette Laseter, Catherine Main
2. Nocona (833) - Kelli Covey, Paige Rogers, Amy Uselton, Kern Covey, Karla Kennedy
3. Baird (853) - Lacretia Grant, Angela Bohannon, Kim Clark, Kristy Gilliand, Lon Voigts.
Individual Medalists
1. Lacretia Grant, Baird (173)
2. Becky Poynor, Petrolia (175)
3. Vivian Rice, Bullard (177)
Team
1. Canton (800) - Cheryl Sevier, Monica Colvin, Tern Lively, Ten Hood, DeAnne Minyard
2. Yoakum (818) - Stephanie Moore, Suzanne Emerson, Brenda Harbers, LaVonne Crossman, Paula Dieringer
3. Alpine (819) - Tonya Hutchinson, Monica Pannell, Mary Carrillo, Joanna Carrillo, Heather Bradley.
Individual Medalists
1. Rebecca Sims, Texarkana Pleasant Grove (162)
2. Sally McMullin, Floydada (166)
3. Brenda Walters, Sealy (179)
Members of the Conference 3A state champion Canton girls' golf team are DeAnne Minyard, Ten Lively, Cheryl Sevier, Monica Colvin, Coach Becky Badgett, and Kim Bauman.
Team
1. Snyder (736) - Leslie Light, Ange Lay, Lea Ann Thompson, Michelle Holder, Zalyn Harris
2. Brenham (751) - Tiger Broecker, Alex Johnson, Susan Lueckemeyer, Jill Bosse, Delise Addicks
3. Andrews (759) - Melissa Northcutt, Dana Walker, Genny Kovacs, Richele Stephens, Kami Sheffield.
Individual Medalists
1. Kellie Kifer, Dallas Seagoville (158)
2. Neisy Rodriguez, San Antonio Alamo Heights (169)
3. Leslie Light, Snyder (171)
Members of the Conference 4A state champion Snyder girls' golf team are LeaAnn Thompson, Camille Reed, Zalyn Harris, Michelle Holder, Leslie Light and Angie Lay.
Team
1. Sugar Land Dulles (670) - Piper Wagner, Caroline Basarab, Laura Meyers, Leigh Dickey, Sheryl Migas
2. Humble Kingwood (683) - Leslie Green, Kelly Green, Laurie Klienmann, Holly McGiffert, Shanna Jeffcoat
3. Round Rock Westwood (697) - Kelly Paul, Ellen Schrottke, Jenny Turner, Stephenie Win, Alex Almquist.
Individual Medalists
1. Leslie Green, Humble Kingwood (157)
2. Kathy Moore, Denton (160)
3. Krista Tucek, Conroe McCullough (161)
Members of the Conference 5A state champion Sugar Land: Dulles girls' golf team are Cheryl Migas, Laura Myers, Leigh Dickey, Coach Kay Slack, Piper Wagner and Caroline Basarab.